Naklo24 - Twoje lokalne źródło informacji (2024)

Table of Contents
Wielu kierowców wciąż na bakier z przepisami. "Nie jedź na zderzaku" Wypłata na rzecz pacjentów. Najwyższe świadczenie dla osoby z cukrzycą Strażacy ćwiczyli pod wodą. Szkolenie z doświadczonymi instruktorami 100 lat Polskich Lasów Państwowych. Rozporządzenie z 1924 roku Udajesz się autem w zagraniczną podróż? Co kraj, to inne przepisy Spadochroniarze w Kowalewku. Przeprowadzono zawody strzeleckie Wakacyjne remonty na drogach. Jakich utrudnień można się spodziewać? Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Inwestycje w regionie Diecezjalna pielgrzymka. Rowerem na Jasną Górę Poczuj uścisk bezpieczeństwa. Pasy spełniają ważną rolę Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć" Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek Strażnicy miejscy na festynie. Zainteresowanie wzbudziła fotopułapka Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń 7000 różnych substancji chemicznych w dymie. "Światowy Dzień bez Tytoniu" Dzisiaj Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Czwartkowe uroczystości Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie Policjanci uratowali myszołowa. Ptak został potrącony przez auto Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną Zimni ogrodnicy. Niespokojony czas dla rolników, działkowców i sadowników Zajęcia w CSWOT. Praktyczne szkolenie terytorialsów Wielu kierowców wciąż na bakier z przepisami. "Nie jedź na zderzaku" Konsultacje nowego programu. Dopłaty do zakupu rowerów elektrycznych Przydatne wakacyjne porady. Jak uatrakcyjnić każdą wyprawę?
Dziś mamy 9 lipca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

09 lipca 2024 0

Wielu kierowców wciąż na bakier z przepisami. "Nie jedź na zderzaku"

Od ponad trzech lat, od 1 czerwca 2021 r., obowiązuje #nowelizacja przepisów Prawo o ruchu drogowym, która między innymi uregulowała kwestię zachowania bezpiecznej odległości między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych. Niestety, wielu kierowców wciąż jest na bakier z tymi przepisami.

(czytaj więcej)

05 lipca 2024 5

Wypłata na rzecz pacjentów. Najwyższe świadczenie dla osoby z cukrzycą

W ciągu pierwszego tygodnia od rozpoczęcia wypłat na rzecz pacjentów# i ich bliskich Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec przyznał ponad milion złotych ze środków Funduszu Kompensacyjnego Zdarzeń Medycznych.

(czytaj więcej)

03 lipca 2024 4

Strażacy ćwiczyli pod wodą. Szkolenie z doświadczonymi instruktorami

2 lipca 2024 r. w ramach szkolenia doskonalącego# członków JOT zostały przeprowadzone ćwiczenia płetwonurków wchodzących w skład Sekcji Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku.

(czytaj więcej)

30 czerwca 2024 4

100 lat Polskich Lasów Państwowych. Rozporządzenie z 1924 roku

W tym roku Lasy Państwowe obchodzą stulecie# swojego istnienia. 28 czerwca 1924 r., prezydent Stanisław Wojciechowski podpisał rozporządzenie, które stanowiło podwaliny pod powstanie przedsiębiorstwa „Polskie Lasy Państwowe”

(czytaj więcej)

29 czerwca 2024 0

Udajesz się autem w zagraniczną podróż? Co kraj, to inne przepisy

Każdy kraj to nieco inne przepisy, inne sposoby dokonywania opłat #za przejazd płatnymi odcinkami dróg, czy limity prędkości i mandaty za ich przekroczenie. W galerii prezentujemy te i wiele innych informacji dla kierowców udających się autem w zagraniczną podróż.

(czytaj więcej)

28 czerwca 2024 3

Spadochroniarze w Kowalewku. Przeprowadzono zawody strzeleckie

Związek Polskich Spadochroniarzy# XI Oddział z Bydgoszczy przeprowadził zawody strzeleckie o puchar Prezesa Oddziału, które przeprowadzili instruktorzy Mundurowego Klubu Strzeleckiego z Kowalewka.

(czytaj więcej)

27 czerwca 2024 3

Wakacyjne remonty na drogach. Jakich utrudnień można się spodziewać?

Okres wakacyjny to czas wypoczynku i przerwy #od pracy. Jednak z uwagi na warunki atmosferyczne, dla drogowców to szczyt sezonu budowlanego, dlatego prace idą pełną parą.

(czytaj więcej)

26 czerwca 2024 0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Inwestycje w regionie

Kończymy doświetlanie przejść dla pieszych i realizujemy nowe #ciągi dla pieszych i rowerzystów. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Sprawdzamy stan realizacji w woj. kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)

25 czerwca 2024 0

Diecezjalna pielgrzymka. Rowerem na Jasną Górę

Po raz siódmy z parafii #św. Józefa wyruszyła pielgrzymka „Bydgoski Józef rowerem na Jasną Górę”. „Tworzycie wyjątkową wspólnotę w drodze” – mówił na jej rozpoczęcie bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy św. Będąc w niej – jak dodał ordynariusz – każdy chce doświadczyć obecności Boga, relacji z Nim. – Do pokonywania tej drogi są potrzebne środki – klucze, by otwierać mnie na Boga. Są nimi: słowo Boże, modlitwa oraz sakrament pokuty i pojednania – zaznaczył.

(czytaj więcej)

25 czerwca 2024 1

Poczuj uścisk bezpieczeństwa. Pasy spełniają ważną rolę

Rozpoczynają się wakacje, które dla dzieci, ich rodziców i# opiekunów będą czasem wypoczynku połączonego z rodzinnymi wyjazdami. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Policja wspólnie z firmą Neptis S.A. - operatorem komunikatora Yanosik oraz firmą Screen Network S.A. od dziś prowadzi ogólnopolską akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)

20 czerwca 2024 7

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)

16 czerwca 2024 0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)

09 czerwca 2024 0

Strażnicy miejscy na festynie. Zainteresowanie wzbudziła fotopułapka

We wtorek 4 czerwca 2024 r. przy świetlicy wiejskiej# w Sucharach odbył się festyn rodzinny, na którym gościli mundurowi z nakielskiej Straży Miejskiej.

(czytaj więcej)

07 czerwca 2024 1

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)

31 maja 2024 3

7000 różnych substancji chemicznych w dymie. "Światowy Dzień bez Tytoniu"

W "Światowy Dzień bez Tytoniu" przypominamy#, że palenie papierosów to nie tylko nikotyna.

(czytaj więcej)

30 maja 2024 1

Dzisiaj Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Czwartkowe uroczystości

Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywane Bożym Ciałem #to liturgiczna uroczystość, obchodzona zawsze w czwartek, 11 dni po Zielonych Świątkach i 60 dni po Wielkanocy, między 21 maja a 23 czerwca. Boże Ciało oraz następne osiem dni – oktawa – dla katolików oznacza publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Święto, poza swoją religijną wymową, ma także ważne miejsce w polskiej tradycji ludowej.

(czytaj więcej)

28 maja 2024 1

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)

27 maja 2024 4

Policjanci uratowali myszołowa. Ptak został potrącony przez auto

Policjanci z wydziału ruchu drogowego #bydgoskiej komendy miejskiej uratowali myszołowa, który oszołomiony, prawdopodobnie po wcześniejszym potrąceniu przez auto, leżał na jezdni i ewidentnie potrzebował pomocy. Gdyby nie reakcja patrolu ptak zginąłby pod kołami nadjeżdżających samochodów.

(czytaj więcej)

20 maja 2024 8

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)

14 maja 2024 0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)

12 maja 2024 0

Zimni ogrodnicy. Niespokojony czas dla rolników, działkowców i sadowników

Dzisiaj rozpoczął się okres tzw. zimnych ogrodników#. To cztery dni gwałtownego oziębienia. To bardzo niepokojony czas dla rolników, działkowców i sadowników.

(czytaj więcej)

Zajęcia w CSWOT. Praktyczne szkolenie terytorialsów

W miniony piątek (5 lipca br.) na kanałach społecznościowych Wojsk Obrony Terytorialnej# zamieszczony został materiał filmowy pokazujący realizację praktycznych zajęć metodycznych w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Działania sekcji lekkiej piechoty, strzelanie z granatników M-72, czy też z przeciwpancernych pocisków kierowanych JAVELIN to tylko, niektóre elementy jakie możemy zobaczyć w ramach zaprezentowanego filmu.

(czytaj więcej)

Wielu kierowców wciąż na bakier z przepisami. "Nie jedź na zderzaku"

Od ponad trzech lat, od 1 czerwca 2021 r., obowiązuje #nowelizacja przepisów Prawo o ruchu drogowym, która między innymi uregulowała kwestię zachowania bezpiecznej odległości między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych. Niestety, wielu kierowców wciąż jest na bakier z tymi przepisami.

(czytaj więcej)

Konsultacje nowego programu. Dopłaty do zakupu rowerów elektrycznych

Od 4 do 18 lipca 2024 r. potrwają konsultacje społeczne projektu# programu priorytetowego „Mój rower elektryczny”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje przeznaczyć na dopłaty do zakupu elektrycznych rowerów 300 mln zł ze środków pochodzących z Funduszu Modernizacyjnego.

(czytaj więcej)

Przydatne wakacyjne porady. Jak uatrakcyjnić każdą wyprawę?

Potrzebujecie przerwy i planujecie krótki urlop? #Jeśli właśnie dopinacie na ostatni guzik swój wypoczynek, podpowiadamy, jakie dane warto pobrać z portalu danych przed wyjazdem, aby być przygotowanym na wszystko i uatrakcyjnić każdą wyprawę!

(czytaj więcej)

Naklo24 - Twoje lokalne źródło informacji (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Prof. An Powlowski

Last Updated:

Views: 6042

Rating: 4.3 / 5 (64 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Prof. An Powlowski

Birthday: 1992-09-29

Address: Apt. 994 8891 Orval Hill, Brittnyburgh, AZ 41023-0398

Phone: +26417467956738

Job: District Marketing Strategist

Hobby: Embroidery, Bodybuilding, Motor sports, Amateur radio, Wood carving, Whittling, Air sports

Introduction: My name is Prof. An Powlowski, I am a charming, helpful, attractive, good, graceful, thoughtful, vast person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.